1
2

Prezentace vítězných projektů TREASURY PROJEKT ROKU 2018

18. září od 14h Vás zveme na diskuzní seminář k 1.ročníku ocenění TREASURY PROJEKT ROKU 2018, kde budou prezentovány oba oceněné projekty z konference Treasury Fórum, konaného 6. června.

Kód: 
09/2018
Datum: 
Úterý, 18. Září 2018 - 14:00
Místo: 
PwC Experience Center, Hvězdova 2c, Praha 4 – Pankrác - max. počet míst na semináři je 50 !
Přednášející: 
WALMARK, Euro-Center Holding
Koordinátor: 
ČAT
Program: 

Česká Asociace Treasury připravila na 18. září od 14h diskuzní stůl o praktickém treasury, který navazuje na ocenění TREASURY PROJEKT ROKU 2018 a kde budou prezentovány oba oceněné projekty z konference Treasury Fórum, konaného 6. června.

Vyhlašovateli ocenění byli společně ČAT, Deloitte a Citibank, projekty z oboru treasury nominovali banky, firmy, finanční veřejnost, a také Vy. 2 nejúspěšnější projekty jsme požádali o prezentaci (ještě nevíme v jakém pořadí):

1) projekt Globálního řešení pro řízení cash flow ve společnosti Euro-Center Holding  (projekt měl také název: ŘEŠENÍ PRO CELOSVĚTOVÉ PLATBY TZV. “CLAIMS EXPENSES”), světového poskytovatele zdravotní péče a likvidace škod, dceřiné společnosti skupiny Munich Re. Podnikání společnosti ECH vyžaduje zpracování pohledávek od pojišťoven a platby místním poskytovatelům zdravotní péče. Většina pohledávek ECH je v eurech, zatímco platby jsou prováděny ve více než 55 měnách.
V důsledku růstu se řešilo efektivní a flexibilní řešení pro správu peněžních prostředků, restrukturalizace globálního operačního modelu ECH, vydání RFP a výběru nového bankovního partnera. Došlo ke snížení počtu spolupracujících bank z 8 na 1, zavedení Cash poolingu navázaného na úvěrovou linku a centralizování přeshraničních plateb ve 40 měnách


2) projekt Optimalizace pracovního kapitálu ve skupině WALMARK, výrobci a distributorovi vitamínů, minerálů a doplňků stravy a volně prodejných léčiv. Speciální projekt řešil celkovou vázanost pracovního kapitálu, která tak poklesla na méně než polovinu a to při zachování obdobných objemů produkce/tržeb. Hlavními příčinami zlepšení byly v oblasti obchodních pohledávek aktivity směřující k minimalizaci polhůtních pohledávek, nová vymáhací politika a politika kreditních limitů. S externími partnery pracují na optimalizaci zásob. Výsledkem bylo významné navýšení cash-flow společnosti.

 

Místo semináře: PwC Experience Center, Hvězdova 2c, Praha 4 – Pankrác (hlašte se na recepci) - max. počet míst na semináři je 50 !

 

Přihlásit se na seminář můžete na: info [at] czechtreasury.cz

 

 

O přestávce a během semináře je pro Vás k dispozici malé občerstvení. Předpokládáme, že celý program bude ukončen do cca. 17:00 hodin.


Seminář je pro registrované členy ČAT a Cafin zdarma, pro neregistrované osoby ze členských firem ČAT činí poplatek 500,- Kč, pro ostatní zájemce činí poplatek 1500,- Kč. Poplatek uhraďte bankovním převodem na číslo účtu: 17012403/0300 nejpozději do 17. 9. 2018. Jako variabilní symbol platby uveďte: vaše IČO v případě za vás poplatek hradí firma, číslo 092018 v případě individuální účasti. Do poznámky pro příjemce uveďte Vaše příjmení a jméno. Potvrzení o zaplacení obdržíte v místě konání semináře.

 

Přihlášky s uvedením semináře a Vaším jménem prosím posílejte na: info [at] czechtreasury.cz